ZAPRASZAMY DO ZGŁOSZENIA
           SPADKU DO SPRZEDAŻY

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Plik
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

SKUP UDZIAŁÓW W SPADKU
  (SKUP UDZIAŁÓW SPADKOWYCH)

Nasza Kancelaria oferuje zakup udziałów w spadkach. Jest to rozwiązanie z którego istnienia wiele osób nie zdaje sobie sprawy. Wychodząc naprzeciw oczekiwań naszych Klientów, którzy poszukując alternatywy do wikłania się w długoletnie i kosztowne spory sądowe z członkami rodziny, od kilku lat z powodzeniem przeprowadzamy transakcje sprzedaży udziałów w spadku.

 

Czas postępowania spadkowego.

Czas postępowania spadkowego, obejmującego również podział majątku spadkowego, a zatem doprowadzenie do sytuacji w której realnie dysponujemy częścią majątku, lub jego ekwiwalentem w postaci środków pieniężnych, trwa zazwyczaj nie mniej niż 18 miesięcy. Czas ten może ulec wydłużeniu nawet do kilku lat jeżeli spadkobiercy nie chcą, bądź nie potrafią dojść do porozumienia, a sprawa jest rozpoznawana przez sądy wyższych instancji. W wielu przypadkach konieczne jest również powołanie biegłego, lub biegłych do wyceny majątku, co powoduje dalszą zwłokę w rozpoznaniu sprawy.

Koszt postępowania spadkowego, obejmującego podział majątku to wydatek rzędu od kilku, do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Koszt jest naturalnie uzależniony od wielkości majątku, jego wartości, zawartości, jak również ilości pozostałych spadkobierców, co łączy się ze skomplikowaniem i zawiłością sprawy, a co w konsekwencji przekłada się na konieczne do poniesienia koszty.

Przedmiotem sprzedaży może być udział w spadku, ale i cały spadek. Możliwość dokonania takiej transakcji wynika z kodeksu cywilnego i uregulowane zostało w art. 1051 – 1053 k.c.

 

Sprzedaż spadku bez zgody i wiedzy pozostałych spadkobierców

Sprzedaż spadku może nastąpić bez zgody pozostałych spadkobierców. Rozwiązanie to pozwala na natychmiastowe uzyskanie środków, które w innym przypadku były by na wiele lat „zamrożone”. Sprzedaż spadku możliwa jest również przed formalnym przeprowadzeniem postępowania spadkowego. W każdym przypadku, przeprowadzamy całość procedury związanej ze sprzedażą, uzyskujemy wszystkie konieczne dokumenty.

Procedura sprzedaży odbywa się w prostych 4 krokach:

1, Zgłoszeniu chęci sprzedaży,

2. Analizy zgłoszenia,

3. Skompletowaniu dokumentów,

4. Podpisaniu umowy i zapłacie ceny. 

 

Koszty i pomoc prawna.

Wszystkie koszty, związane z przeprowadzeniem transakcji, pokrywamy we własnym zakresie. Uzyskujemy również sami wszystkie konieczne dokumenty. Nasi klienci, przez cały czas objęci są profesjonalną obsługą prawną. Wyjaśniamy wszelkie zawiłości prawne, udzielamy wszelkich koniecznych informacji. Przez cały proces sprzedaży możecie Państwo liczyć na pomoc prawną udzielaną przez prawników współpracujących z naszą kancelarią.

 

Jaką kwotę mogę uzyskać?

Po przesłaniu informacji na temat składników majątkowych spadku, dokonujemy ich wyceny. Ostateczna, proponowana przez nas kwota, uzależniona jest od wielu zmiennych, wpływających na skomplikowanie sprawy (o których napisaliśmy już wyżej).

Zakres procentowy jaki proponujemy za udziały w spadku wynosi od 25% do 70% wartości spadku.

 

Zadzwoń do nas:

669 828 958

09 września 2023
PRZESTĘPSTWA GOSPODARCZE OSZUSTWO 286 KK Wbrew obiegowym opiniom, że „za długi nie idzie się
14 sierpnia 2023
Przekształcenie przedsiębiorcy, a sprawa cywilna Przedsiębiorca, który w trakcie procesu cywilnego przekształcił swoją działalność

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi

KANCELARIA HRD LEGAL
UL. POTOCKA 35/U1, 01-631 WARSZAWA
TEL.
669 828 958
E-MAIL: KANCELARIA@KANCELARIAHRD.PL

©Kancelaria HRD Legal 2023
Polityka prywatności i cookies